Gambit królowej

Miniserial (7 odcinków) Netflix, 2020

z Synem 🙂

Oczywiście, że od dawna mam Netflix i oczywiście, że mimo tego dotąd seriale szły mi, delikatnie mówiąc, słabo, czyli tylko Unorthodox obejrzałam (i byłam zachwycona). (Na szczęście czasem jakiś film wpadnie, więc opłata nie idzie na marne ;).

Gambit postanowiliśmy obejrzeć po świetnej rekomendacji Dublinii, kobita powinna się recenzjami zawodowo zajmować, taka moja skromna opinia :): https://dubliniapisze.com/2020/11/02/szach-mat-czyli-gambit-krolowej/

Od siebie mogę dorzucić uwagi następujące: bardzo, BARDZO miło ogląda MI się obrazy o kimś, kto jest mądry, kogo sposób myślenia rzuca na kolana i nie pozwala wstać (na przykład Matthew McConaughey z ‚Detektywa’ siedzi w mojej głowie odkąd zobaczyłam ten serial).

A jeśli bohaterką jest kobita z super-mózgiem, cieszy to nawet bardziej, bo, naprawdę, serce rośnie, jak nie widzi kolejnej gwiazdy, dla której największą ekstazą w życiu jest posiadanie męża i domu i obiadu o 14:00).

Harmon ma szachy i reszta ją gówno obchodzi. I BARDZO dobrze. Jest mądra, jest dociekliwa, nie włazi nikomu w dupę tylko po to, żeby spojrzał na nią łaskawszym okiem, albo żeby zostać wcieloną w szranki PiErożków (ja pierdolę;). Do tego jest bardzo ładną kobietą i jeszcze się niezwykle gustownie ubiera, czym odbiega od sztandarowego obrazu geniusza w filmach, który z zasady pokazuje nieszczęśnika snującego się wszędzie z błędnym wzrokiem, koniecznie w potarmolonych szmatach.

Świetna rola i świetna aktorka.

Nie mogłam absolutnie znieść Thomasa Brodie Sangster’a [Benny Watts], dla mnie to jest wciąż chłoptaś z ‚Love Actually’ (który to film uwielbiam i jego w nim również) z beznadziejnie przyklejonym wąsem i za dużym płaszczu. Nie, nie i jeszcze raz nie :).

Dorociński [Borgov] – ok, ale bez zachwytu, za to bardzo fajny Harry Edward Melling [Harry Beltik], natomiast Jacob Fortune-Lloyd [Townes] PRZE-PIĘK-NY, według Harmon najwyraźniej również, ale już dobra, niech go sobie ma 🙂 Pojawia się nie za często, ale starczy, żeby zawrócić w głowie;).

Bardzo dobry serial i bardzo dobrze, że miał tylko 7 odcinków, bo pozostawia niedosyt, a nie przesyt.

Jedna myśl na temat “Gambit królowej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s